Mikrotsemendi kasutusvõimalused köögis

Köök pole mitte lihtsalt söögivalimistamise koht, öeldakse et: “Köök on kodu süda!”

Köök on meie kodu keskpunkt – see on tänapäeva pereelus kesksel kohal, öeldakse, et siin toimuvad parimad peod ja see on koht, kus meile meeldib istuda tee ja küpsiste taga ning perega vestelda. See on nii meelelahutuse kui ka töö keskus. Seetõttu oleme oma köögi kauniks sisustamiseks nii palju vaeva näinud. Soovime, et see oleks stiilne, kordumatu ja ajatu, kuid samas ka funktsionaalne.

Viimasel ajal on tugev trend mikrotsemendi kasutamisel köögi interjööris. Seda seetõttu, et see on nii mitmekülgne, et see töötab praktiliselt kõikjal – nii põrandal, seintel kui ka köögilettide viimistlusena.

Mikrotsemendiga kaetud köögitasapind

Köögitasapind  peab olema vastupidav niiskusele, mustusele, kuumusele ja drastilistele temperatuurimuutustele, samuti kriimustustele. Mikrotsemendist tööpinnad pole mitte ainult visuaalselt atraktiivsed, vaid ka väga praktilised. Need annavad võimaluse luua ideaalselt siledat, vastupidavat, kergesti hooldatavat ja ülihügieenilisi pindu. Tänu oma omadustele sobib mikrotsement ideaalselt seda tüüpi lahenduste jaoks.

Mikrotsemendiga kaetud köögitasapinna tagused seinad

Nagu köögitasapind, peaks olema kergesti hooldatav ka tasapinna tagune sein. Pliidil süüa tehes sattub tagaseinale rasva, mikserdades pritsmeid jne. Mikrotsemendiga kaetud sein on kergesti hooldatav ja visuaalselt atraktiivne. Planeeri mikrotsement oma uude elamusse või uuendada oma köögi välimust kattes mikrotsemendiga juba plaaditud tagasein.

Mikrotsemendiga kaetud söögilaud või köögimööbel

Soovid anda uue välimuse oma köögimööblile või söögilauale? Mikrotsement on selleks ideaalne materjal. Vana, kulunud söögilauda ei pea välja vahetama. Loo oma elamisse skandinaavialiku hõngu ja kata vana laud mikrotsemendiga.

Mikrotsemendiga kaetud põrand

Betoonpinnad võivad köögis luua nii külma ja elegantse ruumi kui ka sooja ja hubase – kõik sõltub meie valitud sisustusaksessuaaridest.

Mikrotsement sobib kergesti kokku selliste materjalidega nagu kivi, puit või teras. Kasutades erinevaid pealekandmistehnikaid ja segades värve, suudame saada ainulaadseid tekstuure ja toone. Mikrotsement pindade lisamine interjööri sobib hästi puidu, pehmete vaipade või värviliste tekstiilidega.

Ülimalt oluline element betoonviimistlusega interjööris on piisav valgustus. Kasutades halogeene või led-tulesid, lisame ruumi tänapäevase modernse võlu. Valides madalalt rippuvad lihtsad sooja valgusega lambid, viitame omakorda hubasele Skandinaavia stiilile.

NB! Kõige parema tulemuse saad, kui kombineerid mikrotsementi teiste materjalidega sisekujunduses.


Tihti küsitud küsimused

  1. Kuidas puhastada mikrotsemendiga kaetud pindu?

Pinnahooldus on lihtne. Mikrotsementi tuleb puhastada vee ja pehmete puhastusvahenditega. Soovitame kasutada tooteid, mille pH on üle 6. Me ei soovita agressiivseid, happelisi ega muid tugevaid pesuvahendeid. Enne uue puhastusvahendi kasutamist soovitame teha väike test vähem nähtavas kohas. Et olla kindel, et teie mikrotsement on hästi kaitstud, võite proovida meie spetsiaalseid puhastusvahendeid FESTCleaner ja FESTCalc. Puhastamises saad rohkem lugeda siit.

2. Kas mikrotsemendiga kaetud köögitasapinnad on ohutud ja võivad toiduga kokku puutuda?

Jah, mikrotsemendiga kaetud tasapinnad on ohutud toidu valmistamisel. Need on ohutud ka alergikutele.

3. Kas mikrotsemendiga kaetud tasapind on vastupidavad löökidele ja kuumusele?

Mikrotsemendiga kaetud pindadele on iseloomulik kõrge löögitaluvus ja temperatuuritaluvus, mistõttu nad säilivad muutumatul väljanägemise.