MIKROTSEMENDI PAIGALDus

Mikrotsement on imeline materjal, mida saab paigaldada erinevatele pindadele, materjal on 100% veekindel ja tugev. Populaarsemad kohad on: vannitoad, wc, saunad, basseinid, köögi tagaseinad, põrandad ja erinevad mööbli pinnad. Mikrotsementi paigaldatakse sise- ja välistingimustesse ning on sobilik eramajadesse, kui ka ärihoonetesse.

Siit leiad lühikokkuvõtte paigaldusest, et saaksid hinnata oma oskusi ja võimalusi iseseisvalt töö ette võtta. Detailsed paigaldusjuhendid leiad siit: MIKROTSEMENDI PAIHALDUSJUHENDID

Pöörame tähelepanu, et tellides materjalid meie e-poest ja lugedes mikrotsemendi paigaldus juhendit, ei garanteeri see alati ideaalset lõpptulemust ning iseseisvalt mikrotsementi paigaldades me teiepoolt tehtud tööle garantiid ei paku.

Kui aga tekib ebakindlus oma oskuste osas või on elutempo liialt kiire, oleks kindlasti mõistlik tellida mikrotsemendi paigaldamiseks meister, kes teostab paigalduse professionaalselt ning annab tehtud tööle ka garantii.

MIKROTSEMENDI PAIGALDUS VANADELE PLAATIDELE

Mikrotsementi on võimalik paigaldada vanadele keraamilistele plaatidele, nii põrandale kui ka seintele. Antud töö võib olla kohati mahukam, mis on tingitud aluspinna olukorrast ja selle ettevalmistamisest, kuid plaatide lammutamine ja tolmutamisega seonduvad tööd ning kulud jäävad äraLihtsam lahendus kaasaegse interjööri loomisel!

 

ALUSPINNA ETTEVALMISTAMINE :

  1. Aluspind peab olema tugev ja kindel. Eemalda kõik lahtiolevad materjalid- plaadid/vuugid ja kogu silikoon.
  2. Kui on struktuurseid plaate, siis tuleks need eelnevalt teemantlihvijaga siledaks lihvida
  3. Puhasta pind mustusest ja seejärel kanna rulliga keraamilistele plaatidele kvarstnakkekrunt, mis aitab sileda pinna nakkuvaks muuta.
  4. Paigaldad armeerimisvõrk kasutades selleks FESTKontakt toodet või vastavaid ehituspoes leiduvaid materjale (plaadisegu, krohv v. märga ruumi sobiv pahtel). Armeerimisvõrgu paigaldamine on vajalik, et vältida pragude tekkimist vuugikohtadele.
  5. Krohvitud/pahteldatud pind lihvi liivapaberiga siledaks, puhasta tolmust ja kanna rulliga pinnale FestGrunt (aitab mikrotsemendil paremini pinnale kinnituda).
  6. Aluspind mikrotsemendi paigaldamiseks peab olema sile, nagu enne värvimist, kuna paigaldatavad kihid on õhukesed!

MIKROTSEMENDI PEALEKANDMINE

  1. FestFloor GO  Mikrotsemendi 1 kiht, 1-3 mm ( lase kuivada, seejärel lihvi liivapaberiga siledamaks ja puhasta pind tolmust).
  2. FestFloor GO  Mikrotsemendi 2 kiht, 1-3 mm ( lase kuivada, lihvi pind vastavalt soovitud effektile ja puhasta tolmust)
  3. Soovi korral võid nüüd rulliga mikrotsemenditud pinnale kanda  FestPrimer toodet, mis aitab pikendada laki eluiga.
  4. Lakkimine PU FEST 2K, kaks kihti (kasuta lakkimiseks kindlasti lakirulli ja pintslit!)

PS! Veendu, et sinu vannitoas on hüdroisolatsioon eelnevalt korralikult tehtud, et vesi ei pääseks konstruktsioonide vahale! Kõik mis on 10 aastat tagasi tehtud või kui sa ei ole kindel kui hästi, siis soovitame seda komplikatsioonide vältimiseks uuendada.

Täpsema juhend mikrotsemendi paigalduse kohta vanadele plaatidele leiad siit: FESTFLOOR GO Paigaldusjuhend keraamilistele plaatidele

MIKROTSEMENDI PAIGALDUS MÄRGA RUUMI

Uue maja/ruumi ehituse (vannitaod, dussiruumi, köögi tagapind, köögi tasapind, aurusaunad, basseini põrandad/seinad ) puhul peaks olema kipsplaadi ühendus ja kruvikohad eelnevalt pahteldatud või ehitusplokid siledaks krohvitud ning  hüdroisolatsioon paigaldatud võimalikult siledalt, sest mikrotsement on viimistlusmaterjal ja ebatasasusi sellega täita pole võimalik. Mikrotsemendiga kaetud vannitoapinnad on vastupidavad niiskusele ja hallitusele ning neil on sile ja kaasaegne välimus, luues luksusliku spa-efekti.

ALUSPINNA ETTEVALMISTAMINE:

  1. Aluspinna ettevalmistamine hüdroisolatsiooniga.
  2. Hüdroisolatsiooni tasandamine krohvi või plaadiseguga.
  3. Kruntimine – FESTGrunt

MIKROTSEMENDI PEALE KANDMINE

  1. FestFloor GO  Mikrotsemendi 1 kiht, 1-3 mm (kuivada)
  2. FestFloor GO  Mikrotsemendi 2 kiht, 1-3 mm (kuivada)
  3. Soovikorral katta pind FestPrimer tootega
  4. Lakkimine PU FEST 2K, kaks kihti

Täpsema juhend mikrotsemendi paigalduse kohta märga ruumi leiad siit: FESTFLOOR GO Mikrotsemendi paigaldusjuhend märga ruumi

MIKROTSEMENDI PAIGALDUS SISERUUMIDES

Mikrotsement sobib suurepäraselt kaunistama sinu koridori, garderoobi, elutoa – või magamistoa seinu. Tänu paigaldustehnoloogiale jääb pind vastavalt soovile, kas sile või õrna struktuuriga, näha jäävad põletusjäljed (liibijäljed), mis paljudele meenutab marmorlikku välimust. Tulemus jääb sakndinaavialikult minimalistlik ja kivine.

ALUSPINNA ETTEVALMISTAME :

Mikrotsementi saab paigaldada kipsplaadile, OSB-plaadile, krohvitud või värvitud seina jne. Aluspinna ettevalmistamine sõltub aluspinna materjalist.

  • Aluspind peab olema tugev, kindel ja puhas. Esmalt eemalda kõik lahtiolev ( narmendav tapeet, lahtised krohvitükid jms.)
  • Vastavalt aluspinna imavusele kasuta naket. Imavate aluspindade puhul sobib FESTGrunt. Mitteimavate pindade puhul kasuta eelnevalt kvartskrunti. (kui kasutate kvartskrunti, siis pahteldage/krohvige pind ja alles siis FESTGrunt.)

* Kui sa ei ole kindel, kuidas aluspinda ettevalmistada ja vajad soovitusi, siis palume kirjutada ning vastame esimesel võimalusel.

MIKROTSEMENDI PEALE KANDMINE

  1. FestFloor GO  Mikrotsemendi 1 kiht, 1-3 mm 
  2. FestFloor GO  Mikrotsemendi 2 kiht, 1-3 mm 
  3. Lakkimine PU FEST 2K, sõltuvalt soovist 1-2 kihti.

Täpsema juhend mikrotsemendi paigalduse kohta siseruumidesse leiad siit: FESTFLOOR GO Mikrotsemendi paigaldusjuhend siseruumidesse

MIKROTSEMENDI PAIGALDUS PÕRANDATELE 

Mikrotsementi saab kasutada erinevat tüüpi põrandate katmiseks, sealhulgas kontori ruumides, elutubades, magamistubades, koridorides, köökides ja vannitubades. Mikrotsement põrandad ja trepid annavad modernse ja stiilse välimuse ning neid on lihtne hooldada, kuna neil ei ole vuuke ega pragusid, kuhu mustust koguneda võib.

ALUSPINNA ETTEVALMISTAMINE :

Kui mikrotsemendiga kaetud põrandatesse tekivad tulevikus mõrad, on enamasti probleem aluspinna kvaliteedis. Et vältida mõrade tekkimist tuleks aluspind võimalikult hästi kindlustada. Selleks:

  1. Põrandaid valades vali kindlasti betoon, mis mõraneb vähem ja on kindel/tugev. Lase valamine teeostada pigem spetsialistidel. 
  2. Mikrotsement põrandat ette planeerides oleks hea betooni sisse planeerida kohe deformatsioonivuugid (ukse ja akende avadesse), mis aitavad mõranemist vähendada.
  3. Ka isevalguva seguga põrandaid üle valades tee selgeks ja ole kindel, et toode on sobiv. Võimalusel lõigata põrandasse deformatsioonivuugid.
  4. Juba olemasoleva betoonpõranda korral kaasa võimalusel spetsialiste, et täita ja “õmmelda” kinni olemasolevad praod ja vähendada pragude võimaluse tekkimist uuele põrandale.
  5. Põrandakütte olemasolul tuleb eelnevalt põrandale paigaldada ka armeerimisvõrk.
  6. Kanna betoonpinnale FESTGrunt toodet nakke tekitamiseks.

Aluspind mikrotsemendi paigaldamiseks peab olema sile!

MIKROTSEMENDI PEALE KANDMINE:

  1. FestFloor GO Mikrotsemendi 1 kiht (kuivada)
  2. FestFloor GO Mikrotsemendi 2 kiht (kuivada)
  3. Lisada FestPrimer (valikuline, kuid soovitame)
  4. Lakk Pu FEST 2K (2 kihti )

Põrandatele mikrotsemendi kandmiseks leiad põhjalikud juhendid siit: FESTFLOOR GO Paigaldusjuhend põrandatele