mikrotsemendi kasutus ja hooldus

 

Mikrotsemendi puhastamine on lihtne – piisab vaid vee ja neutraalse pesuvahendi kasutamisest. 

 

 

MIKROTSEMENDI PUHASTUS JA HOOLDUS

 1. Paigaldusjärgne kasutamine
 2. Mikrotsemendi puhastamine
 3. Mikrotsemendi puhastusvahendid
 

MIKROTSEMENDI PAIGALDUSJÄRGNE KASUTAMINE

Mikrotsemendi paigaldusjärgne kasutamine on lihtne ja mugav. Siin on mõned olulised aspektid, mida tuleks järgida mikrotsemendi hooldamisel pärast paigaldust:

  1. 24h peale viimase kihi paigaldust on mikrotsemendi pinnal lubatud kergliiklus.
  2. Esemete pinnal vedamist või raskete esemete paigaldamist pinnale tuleb vältida seitse päeva peale viimase mikrotsement kihi paigaldust.
  3. Otsese veega kokkupuutuvatel aladel nt. duširuumis tuleb oodata seitse päeva enne kui sinna pesema minna.
  4. Seitsme päeva möödudes peale viimase kihi paigaldust on pind saavutanud lõpliku tugevuse ja on täielikult veekindel.
  5. Väldi kriimustusi ja lööke! Mikrotsement on vastupidav materjal, kuid võib siiski intensiivse kasutamise või ebatavaliste koormuste korral kahjustusi saada. Seetõttu on soovitatav vältida teravate esemete lohistamist või kukkumist mikrotsemenditud pinnale. Soovitame kasutada mööbli jalgade all vilt või kork pehmendusi, et pinda mitte kraapida. Samuti soovitame mitte kasutada metallist mööblirattaid (kummist on lubatud).
  6. On oluline jalanõusid korralikult pühkida ja mitte kaasas kanda liiva, mis võib mikrotsement pinda kriimustada.

 

MIKROTSEMENDI PUHASTAMINE

Mikrotsemendi puhastamine on suhteliselt lihtne, kuid tuleb järgida mõningaid olulisi juhiseid, et säilitada selle välimus ja vastupidavus. Siin on mõned põhinõuanded mikrotsemendi puhastamiseks:

  1. Igapäevaseks hoolduseks mikrotsement põrandate puhul sobib lihtne tolmuimejaga koristamine, et eemaldada pinnalt tolm, liiv ja muud osakesed, mis võivad lakitud pinda kraapida.
  2. Kasuta pehmeid puhastusvahendeid: Mikrotsemendi puhastamiseks on soovitatav kasutada neutraalseid puhastusvahendeid. Meie e-poest saad soetada kerge vaevaga spetsiaalselt mikrotsemendi puhastamiseks mõeldud puhastusvahended. Väldi atsetooni, äädikat ja kõik agressiivseid pesuaineid, mis võivad lakikihti kahjustada, seega ärge kunagi kasutage neid! 
  3. Uued puhastustooted: Kui te ei ole kindel, kas uus puhastusaine sobib mikrotsement pindade hoolduseks siis soovitame seda alati eelnevalt testida kuskil vähem silmapaistvama koha peal.
  4. Eemalda plekid õigeaegselt: Mikrotsemendi pinnale sattuv õli või intensiivse värviga toidud/joogid nagu kohvi, peet, vein jne. tuleks kiirelt puhastada , et vältida nende imendumist mikrotsemendi pooridesse. 
  5. Põrandate puhul on soovitatav kasutada aeg-ajalt veega lahustatud vaha, mis pidevalt kaitsekihti uuendab ja pikendab põranda kasutusiga.
 1.  

Siit saad alla laadida hooldusjuhendi: Kasutus-ja hooldusjuhend mikrotsemendile 

MIKROTSEMENDI PUHASTUSVAHENDID

 

Mikrotsement pindade puhastamiseks võite kasutada vett ja neutraalse PH-ga seepi või puhastusvahendeid FESTFloor`ilt, mida saate soetada ka meie e-poest.   

 

 

Puhastusvahendid

FESTCleaner – 1l

18.00