Raiko DIY

Raiko soovis värskendust oma Tallinnas Pärnu mnt. asuva korteri duširuumi ja otsis selleks võimalusi. Algselt oli duširuum kaetud keraamilite plaatidega.

Millised on võimalused uuendada keraamiliste plaatidega kaetud duširuumi?

  • Katta keraamilised plaadid värviga – kiire lahendus uue ilme andmiseks aga suhteliselt igav ja ilmetu. Värviga kattes jäävad endiselt alles vuugid, mis koguvad mustust. Värv kulub ajaga maha, samuti võib värv maha tulla teravate esemetega vigastades.
  • Plaatida uuesti – Uuesti plaatides on võimalus vanad plaadid välja lõhkuda või plaatida olemasolevate peale. Vanade plaatide eemaldamine on väga tolmune ja prahti tootev töö, lisaks võib selle käigus vigastada aluspinda ja hüdroisolatsiooni, siis on tegu juba pigem kapitaalse remondiga. Vanade keraamiliste plaatide peale plaatides kasvatame pinda ja see ei pruugi sobituda akna,- ukse avadega või teeme lihtsalt oma niigi väikese ruumi veel väiksemaks.
  • Mikrotsement – Keraamilistele plaatidele mikrotsementi paigaldada on küll veidi ajamahukam, kuna eelnevalt tuleks kogu pind katta armeerimisvõrguga. Töö võtab aega um 1,5-2 nädalat (keskmine 20-30 m2 vannituba), kuid tulemus on seda igati väärt. Mikrotsemenditud pind on tugev, vastupidav ja kergesti hooldatav (puuduvad vuugid). Toonivalik on lai ja tulemus jääb elav – pilvine. Iga töö on oma näoline ja igal kunstnikul (paigaldajal) oma käekiri.

…ja tagasi Raiko duširuumi. Mikrotsementi nägi ta esmakordselt saates “Naabrist Parem”, materjal tundus huvitav ja teistsugune. Otsides mikrotsemendi müüat, kellel oleks kogu kaup kohe laos olemas, juhatas Goole ta www.finito.ee lehele. Uue ilme loomiseks sai valitud July Go Beige toon ja matt lakk. Duširuumi suurus oli um 15 m2 ja tööde teostamine võttis aega ca nädal. Raiko ei paigaldanud materjali ise, kuid jälgis huviga pealt tubli töömees Ilmari toimetusi. Juhendid töö teostamiseks olid piisavad, et materjali korrektselt paigaldada. Kõige tüütum tööosa on lihvimine 🙂 Kokkuvõttes jäi Raiko väga oma valikuga rahule. Materjali tarne oli kiire ja tulemus lihtsalt suurepärane.

Toon: July Go Beige, viimistlus Matt