2024 Aasta Värvitrendid Sisustuses!

Igal aastal kuulutavad sellised tuntud kaubamärgid nagu Pantone, Benjamin Moore ja Sherwin-Williams välja oma Aasta värvi, mis mõjutab tulevasi sisekujunduse suundumusi. Need valikud inspireerivad disainereid ja disainihuvilisi üle maailma. 2024. aastal võime näha mitmekülgset värvigamma – dünaamilistest varjunditest õrnade toonideni, kujundades sisekujunduse tulevikusuundi.

Pantone – Peach Fuzz

Peach Fuzz, 2024. aasta Pantone'i aasta värv, ammutab inspiratsiooni pehmest virsiku pealispinnast, mis on puudutamisel meeldiv ja mida seostatakse pehmusega. See peen virsiku toon peegeldab hoolitsust ja koostööd, pakkudes turvatunnet ja peent sensuaalsust. Roosa ja oranži vahel paiknev Peach Fuzz rikastab meelt, keha ja hinge, olles harmoonia ja lahkuse sümbol, tekitades samal ajal meeldivaid aistinguid, mis on seotud virsiku pehme fuzziga.

1- Voodipesu, 2- Padjakate, 3-Interjöör, 4-Vaas, 5 – Microcement colour: NCS 5020 Y60R

Benjamin Moore – Blue Nova

Benjamin Moore'i poolt 2024. aastaks esitletud Blue Nova on sügavust ja inspiratsiooni tutvustav sinine toon. Kombineerides intensiivsust peensusega, peegeldab see värv harmooniaiha eluruumides. Oma tähelepanuväärse kohanemisvõimega sobib Blue Nova suurepäraselt nii kaasaegsetesse elutuppa kui ka hubastesse magamistubadesse, luues rahuliku ja tasakaaluka atmosfääri.

1- Uksed, 2- Kott, 3- Raamaturiiul, 4- Kardin, 5- Microcement colour: NCS S5020-R80B

Sherwin-Williams – Upward

Upward, mille Sherwin-Williams valis 2024. aasta värviks, on pehme ja õhuline sinine toon. See peen värv sobib ideaalselt rahuliku ja lõõgastava atmosfääri loomiseks ning sobib hästi erinevates ruumides. Oma õrna ja rahustava olemusega Upward on ideaalne valik ruumidesse, kus soovite luua rahuliku oaasi. Selle avaruse lisamise võime muudab selle ideaalseks nii kaasaegsesse kui ka traditsioonilisemasse interjööri.

1- Tugitool, 2- Loor, 3- Sein, 4- Keraamika, 5- Microcement colour: NCS S2502-B

Graham & Brown – Virdis

Graham & Brown’s 2024 tutvustab Viridist, ilusat summutatud rohelist tooni. Selle hoolikalt valitud värvi eesmärk on luua soojad ja külalislahked ruumid. Loodusliku ja värskendava toonina pakub Viridis loomingulist alternatiivi tagasihoidlikele interjööridele. See sobib suurepäraselt nii väikestesse hubastesse ruumidesse, luues rahustava atmosfääri, kui ka suurematesse ruumidesse, kus see annab peene ja pingevaba tunde. Viidetega viljakatele rohelistele küngastele seob Viridis interjööri harmooniliselt loodusega.

1- Kardin, 2-Kleit, 3-Interjöör, 4- Uks, 5- Microcement colour: NCS S4010-G70Y

PPG – Limitless

Limitless, mille PPG valis 2024. aasta värviks, on soe toon, mis meenutab päikesepaistet. See on värv, mis sobib nii sooja kui ka jaheda viimistlusega, paistab silma oma mitmekülgsuse poolest erinevates disainisuundades. Limitless, mis on neutraalse tooni tõlgendus, võib olla domineeriv värv, kuid sulandub sama hästi ka õrna aktsendina. See toob sisse rahustava, kuid värskendava energia, mis sobib suurepäraselt minimalismi atmosfääri loomiseks erinevates ruumides.

1- Tugitool, 2- Converse ketsid, 3- Interiöör, 4- Vaas, 5- Microcement colour: NCS S1010-Y20R

AkzoNobel – Sweet Embrace

AkzoNobeli 2024. aasta värv Sweet Embrace™ on pastelne roosa, mis on inspireeritud sulgede ja õhtuste pilvede pehmusest. See pehme varjund sobib ideaalselt hubase interjööri loomiseks, pakkudes rahulikku atmosfääri. Sweet Embrace™ muudab tonaalsust sõltuvalt valgusest, lisades interjöörile soojust ja peenust, muutes selle ideaalseks valikuks kohtadesse, kus soovite luua harmoonilist ja rahulikku ruumi.

1- Diivan, 2- Interjöör, 3- Kohvikann, 4- Microcement colour: NCS S2010-R

Erinevate kaubamärkide värvid ühendavad omavahel sisuka narratiivi värvide mõjust ümbritsevale. Igaüks, ehkki ainulaadne ja omanäoline, pakub võimalusi luua ruume, mis mõjutavad emotsioone ja heaolu. Alates julgest Peach Fuzzist kuni Upwardi peene elegantseni rõhutavad 2024. aasta trendid, et värv on midagi enamat kui kaunistus – see on võtmeelement, mis kujundab interjööri atmosfääri, lisades elu ja dünaamilisust.